Loading

Autožiarovky

Autožiarovky

Doslúžila vám žiarovka v automobile a potrebujete ju vymeniť? Pokiaľ nastane takáto situácia, určite vám odporúčame siahnuť po príručke na obsluhu auta, kde nájdete predpísaný typ autožiarovky pre vašej vozidlo, ale aj informáciu ako sa k nej dostanete a ako ju máte demontovať.

 

Pri výbere autožiarovky je nevyhnutné zvoliť správnu päticu, silu, príkon a napätie žiarovky. Po vybratí žiarovky z vášho auta nájdete typ napísaný na pätici. Najčastejšími sú pätice H7 a H4. H7 sú jednovláknové žiarovky pre moderné svetlomety s oddelenými stretávacími a diaľkovými svetlami. H4 sú dvojvláknové žiarovky pre jednoduchšie svetlá. V diaľkových svetlách bývajú aj autožiarovky s päticou H1.

 

Stretnúť sa môžete s halogénovým, xenónovým a LED osvetlením. Určite nezamieňajte xenónovú žiarovku za halogénovú a opačne. Čo sa týka príkonu, oficiálne je povolená hodnota 55 W, pri žiarovkách s päticou H4 je to 60 W. Mali by ste si dávať pozor aj na napätie, aby ste nekúpili žiarovku do nákladného auta. Do osobných áut musia mať príkon vždy 12 V.

Zobraziť viac
Zoradiť:
Počet na stranu:Loading


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

Time of runtime: 0.079803943634033