Respiračné rúško KN95 ( FFP2)
Záruka 24 mesiacov /1 rok na IČO/
Dostupnosť: Skladom: doručíme do 24 - 48 hodín
ID produktu 218034
Kód produktu KN95FFP2
Katalógové číslo 640066
EAN kód 6970660640066
Skladom - odosielame v ten istý deň objednávky vytvorene do 14 hodiny. Dorucíme do 24 - 48 hodín.
Antivírusový respirátor s filtračnou triedou KN95 (N95) zachytáva viac ako 95 % vírusov baktérií (zodpovedajúca triede ochrany FFP2), prachových, peľových aj smogových častíc.
Respirátor KN95 (FFP2), respiračné rúško
Respiračné rúško je vhodné ako ochrana proti Covid-19, ktorý sa označuje aj ako koronavírus. Na ochranu dýchania sú v takýchto prípadoch určené respirátory a ochranné pomôcky s typom filtra aspoň FFP2 alebo FFP3.
Rúško s ochranným filtrom KN95 (N95) zachytáva aerosóly, prachové a smogové častice, či peľ. Blokuje až 95% 0,3 mikrometrových častíc. Ochrana normy KN95 je doporučovaná Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) ako minimálnym štandardom ochrany.
Špecifikácia:
- Materiál: Bavlna + netkaná látka
- Trieda ochrany: KN95, N95 (FFP2)
- Stupeň filtrácie: ≥ 95%
- CE certifikácia
- Veľkosť: Univerzálna
- Farba: Biela
Americké centrum pre kontrolu chorôb (CDC) uvádza štandard respirátora N95 (KN95) ako súčasť odporúčaných ochranných prostriedkov vo svojich častých otázkach FAQ COVID-19 a usmernení k SARS (SARS je podobný typ vírusu Corona). Čo znamená, že N95 (KN95) lepší je prijateľný.
Sú vhodnejšie proti vírusom obyčajné lekárske rúška alebo respirátory?
Je dôležité poznamenať, že ani rúška alebo respirátory (respiračné rúška) nemôžu zaručiť stopercentnú ochranu proti vírusom. Rúška bez filtrácie sú určené skôr na čiastočnú ochranu, nakoľko zadržiavajú vami vykašlané alebo kýchnuté infekčné mikro-kvapôčky, aby sa neprenášali ďalej, čo znamená, že chránia okolie pred chorým človekom.
Respirátor alebo respiračné rúško po nasadení filtruje vzduch, ktorý vdychujete a zachytáva škodlivé látky, aby sa nedostali do vášho dýchacieho systému. Používanie respirátora je doplnkovou ochranou, rovnako ako ochranné okuliare alebo ochranný odev. Respirátor je jednorazová ochranná pomôcka a bežne je určená na 8 hodinové použitie.
Aký respirátor si zvoliť pre ochranu pred baktériami a vírusmi?
Jedným z najrozšírenejších sú respirátory s označením KN95 a N95. Toto označenie certifikátu zabezpečuje podľa Národného inštitútu pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (NIOSH) ochranu nositeľa pred 95% vzdušnými časticami s priemerom 0.3 μm alebo väčšími. Podľa WHO je doporučená takáto ochrana ako minimálny štandard. Označenie FFP2 je ekvivalent ochrany N95 a FFP3 je ako najvyššia ochrana pri respirátoroch, ktoré máju až 99%-nú filtráciu častíc.
Správne nasadenie masky
Pred prvým použitím je potrebná dôkladná hygiena rúk pomocou mydla a teplej vody. Po umytí rúk priložte vrchnú časť respirátora k tvári a následne pritlačte na tvár jeho spodnú časť. Keď respirátor dokonale priľne k vašej tvári, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržiavali v bezpečnej polohe. Správne nasadená ochranná maska musí tesne doliehať k tvári a má zakrývať ústa, nos aj bradu. Muži by mali byť oholení, nakoľko brada môže spôsobiť netesnosti. Pri snímaní masky sa dotýkajte iba popruhov, nie časti, ktorá filtrovala vzduch.
Z dôvodu ochrany zdravia a z hygienických dôvodov nie je možné tovar vrátit v 14-dňovej lehote.
Uvedené informácie sú prevzaté od výrobcu. Výrobca bez predchádzajúceho upozornenia môže meniť parametre produktov, preto nezodpovedáme za rozdiely a zmeny v popise. Uvedené obrázky sú ilustračné.
- práca s nebezpečnými látkami,
- práca v nádržiach, v obmedzených priestoroch, v priemyselných zariadeniach a priestoroch s nedýchateľným ovzduším, napríklad so škodlivinami alebo s nedostatkom kyslíka,
- práca v blízkosti sadzobne vysokej pece,
- práca v blízkosti plynových konvertorov a plynového potrubia vysokej pece,
- práca v blízkosti miesta odpichu vysokej pece s výskytom dymov obsahujúcich ťažké kovy,
- vymurúvanie pecí a lejacích panví s výskytom vysokej prašnosti,
- práce v zariadeniach s vysokou prašnosťou,
- likvidácia následkov havárií, pri zdolávaní požiarov,
- práca v šachtách, stokách a ďalších podzemných priestoroch súvisiacich s kanalizáciou,
- práca v mraziarňach s nebezpečenstvom úniku chladiaceho média,
- nanášanie náterových látok,
- ťažba, úprava a zušľachťovanie nerastov s vysokou prašnosťou,
- strojové brúsenie dreva,
- zdravotné vyšetrenie a ošetrenie,
- práca v archívoch.
